Jamenský hubert

"Lovu zdar!!!"


VII. ročník Jamenského huberta

VII. Jamenský hubert nás nijak nepřekvapil – mrazivé a fučavé počasí, které nás i návštěvníky provázelo celý den. Koně se sjeli z širokého okolí (Nekoř, Kunvald, Orličky, Žamberk, Záchlumí, Dolní Dobrouč, Mistrovice, Bystřec… a místní). Diváci byli z řad občanů Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Jablonné nad Orlicí, Jamné nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Výprachtice…

Některé účastníky jsme museli vykázat z důvodu nedodržení předem daných veterinárních předpisů, což bylo dobře. V zápětí nás navštívila kontrola Státní veterinární správy s výborným výsledkem a akce mohla být zahájena tradičním troubením, vyjížďkou pod Suchým vrch s počtem 34 koní.

Ve slunečném poledni začal dostih Halali s počtem 16 koní, z něhož utekl kůň a byl nalezen až na bunkru Bouda v Těchoníně. Vítězem se stala Zdena Bakičová z Bystrce. Po polední přestávce se hlediště zaplnilo diváky, kteří se přišli podívat nejen na jezdecké soutěže, ale i na vystoupení taneční skupiny Elastik.

Celé odpoledne probíhala malířská soutěž, kterou vyhrála slečna Jungmanová. Proběhlo zde několik závodů v parkurech, soutěže zručnosti a tradiční židličková. Volba nejkrásnějšího koně – fríská klisna z Dobrouče, nejstarší jezdec pan Janza také z Dobrouče, nejmladší účastník vyjížďky Anežka Pauková z Mistrovic.

Vše se neslo ve sportovním duchu, k pobavení jezdců i dospělých a myslíme, že jsme připravili jedno pěkné hubertovské odpoledne, které jsme završili tradičním country posezením.

Děkujeme všem sponzorům, pořadatelům, penzionu Pod Suchým vrchem a divákům za přízeň a těšíme se na další ročník 2016.

Lovu zdar JK Padlý kvítek

Hubert

VI. Jamenský hubert aneb jak to probíhalo…


Již po šesté jsme se sešli Pod Suchým vrchem na lukách u penzionu pana Filipa. Ranní počasí bylo více než hrozivé, hustá mlha, déšť, zima. Přijede vůbec někdo, sejdeme se? Tyto obavy rozptýlila parta lidí, která už v 7:30 ráno čekala na nás na lukách. Přijeli z Červené Vody a po nich začali přijíždět další - Libchavy, Horní Čermná, Dlouhá Třebová, Žárová u Velkých Losin, Rybná nad Zdobnicí, Písečná, Bystřec, Nekoř, Zálší… Celkem se nám sešlo 40 jezdců a 5 povozů. Všichni přijeli natěšeni a byli odměněni sluníčkem, které nám odpoledne přivedlo i diváky. Před Hubertovou vyjížďkou byl volen nejkrásnější kůň, kdy diváci mohli vidět národní plemeno – kladrubskou klisnu. Jak již tradičně probíhala malířská soutěž, dostih Halali, parkury, jízdy zručnosti a židličková. Nechyběla ani soutěž pro diváky na trase zručnosti v jízdě s plným kolečkem. Všechny soutěže byly obdarovány našimi sponzory. Program obohatil Patrik Jandejsek s obručemi, vystoupení paravoltiže dětí z JK Padlý kvítek a tradiční tombola. Celý den fungoval stánek s občerstvením – díky! Nechyběl ani tradiční country večer se skupinou Cožeband. Nakonec jsme strávili pěkný sobotní den plný legrace, zábavy, radosti z výher se slibem - za rok na shledanou zase tady Pod Suchým vrchem.

V. ročník Jamenského Huberta

Hubert

V sobotu za chladného a krásného rána jsme se sešli na konci Jamného nad Orlicí u Penzionu pod Suchým vrchem. Příchodem 10. hodiny nám fanfáry slavnostně zahájily huberta a následovalo uvítací slovo starosty obce. Na nástupu se sešlo 23 koňských dvojic, které se posléze vydaly na vyjížďku směrem k Orličkám. Po vyjížďce se nám účast rozrostla o další jezdce z Dolní Dobrouče a Hnátnice. Asi nejzajímavější byl dostih halali, který byl hojně obsazen. Vítězem se stala jezdkyně Lucie Nováková na Gastonovi. Odpoledne proběhly parkurové soutěže a jízdy zručnosti. V letošním roce se nám sešel rekordní počet nejmladších jezdců v krokové jízdě zručnosti s vodičem. Mezi soutěžemi jsme zhlédli ukázku kouzelníka a také rodiny Moravcových s chladnokrevným koněm v tahu s kládou. Konečný počet zúčastněných v odpoledních soutěžích byl 28 koní. Za nejstaršího účastníka v sedle jsme ocenili šedesátiletého jezdce z Dlouhé Třebové. Všechny děti si odnesli mašličku a plyšáka a věříme, že z nich vyrostou statní jezdci na další ročníky huberta. V odpoledních hodinách probíhala dětská malířská soutěž a každý šikovný malíř si odnesl malou pozornost. Diváci vybrali 5 dětí z této doprovodné soutěže, které byly oceněny. Odpoledne uzavřela bohatá tombola. Na závěr celé akce se večer v penzionu konal II. country zábavný večer za doprovodu kapely COŽEBAND.

Za celý organizační tým bych chtěla poděkovat všem našim sponzorům, rodině Moravcových za ukázku a skupině COŽEBAND za příjemný večer. Věříme, že takto pěkně prožijeme i další ročníky Jamenského huberta.

Hubert

IV. ročník Jamenského Huberta je za námi.

Hubert
Uskutečnil se v sobotu 29. září 2012 v Jamném „Na Brodě“ u penzionu Jaroslava Filipa a myslíme si, že se opravdu vydařil. Svědčí o tom každoroční nárůst počtu zúčastněných koní i spokojených diváků. Vždyť v prvním ročníku se nám sešlo stěží 18 koní, ale s dalšími roky jich díky dobré organizaci akce a stále větší přízni sponzorů přibývalo a to až na současných 40 koní a asi 450 diváků. Počasí nám také jako obvykle přálo a při slavnostním nástupu a volbě nejkrásnějšího koně se bylo skutečně na co dívat. Pořadatelé zvolili nejkrásnejším koněm klisnu Fanču a diváci ocenili frískou kobylku Virginii a anglického plnokrevníka Lorda. Pak již následovala tradiční vyjížďka vedená Veronikou Jásenskou v sedle Aventis, poté dostih Halali a celá řada zajímavých parkurových a krokových soutěží, které byly prokládány například ukázkami jezdeckého umění handicapovaných dětí JK Padlý kvítek. Skutečně ohromný zájem byl o malování obrázku dětmi na téma „Moje nejoblíbenější roční období“. Kresby byly patřičně odměněny a malý dárek dostal každý účastník malířské soutěže. Hodně lidí se také zajímalo o ukázky speciálních elektrických motúček firmy Isolit-Bravo Jablonné nad Orlicí, která zde měla svůj propagační stánek. Díky stále větší přízni našich sponzorů byl také enormní zájem o naši bohatou tombolu, ze které si jeden z diváku odnesl po vylosování jednu z hlavních hodnotných cen - Maxi Bravosku firmy Isolit-Bravo a další získal poukázku na rekreační pobyt. Na závěr celé akce se večer v penzionu konala malá country zábava s ukázkou country tanců za doprovodu kapely p. Drbohlava.

Celá organizace kladla na pořadatele velké nároky, a tak jsme rádi, že je to úspěšně za námi. Ještě více nás ovšem hřeje dobrý pocit, že se stále více lidí zajímá o chov toho nejušlechtilejšího zvířete, které po staletí provází člověka – koně.


III. Jamenský hubert

Hubert
Účast 33 koní, 56 dětských malířů v malířské soutěži a tombola s více než 85 cenami. To jsou rekordní čísla III. Jamenského huberta. Mastrem byla Kateřina Borovičková na koni Deli. Vítězem Halali Amstrong s Petrou Jiskrovou. Odpolední souteže byly proloženy ukázkou drezury Aji s Veronikou Jásenskou.


II. Jamenský hubert

Hubert
Účast 20 koní a 2 povozy, masterem huberta byla Soňa Moravčíková se Sendy. Vítězem Halalli se stala Kateřina Borovičková s Deli.
I. Jamenský hubert

Hubert
Účast 13 jezdců a 3 povozy, másterem byla Veronika Jásenská s Ajou.