JK Padlý kvítek

- sportovní a hiporehabilitační o.s.

klubové foto

Jsme jezdecká organizace s nemalými cíly :)

Sportovní: ke sportu jsme čichli s Avkou i Oskárkem, dnes už míříme s Lunou, Carramelkou a Jackem :) - ale jako "sport" by se dal brát i "horsemanship" :)
Hiporehabilitační: věnujeme se dětem s postižením :)

JK Padlý kvítek – sportovní a hiporehabilitační z.s. je nezisková organizace založená v září 2008 koupí klisny Aji v 5. měsíci březosti po Werbespot. Při založení jezdeckého klubu bylo ve sdružení 5 členů i ze sousedních vesnic.

V roce 2009 se nám narodila klisnička Aventis, která byla vychovávána pro soutěže všestrannosti, hiporehabilitaci a jezdecké soutěže členů. V srpnu 2009 jsme zahájili s klisnou Ajou hiporehabilitaci pro postižené děti. Naše první klientka byla pětiletá dívenka.

Jezdecký klub byl spolupořadatelem I. Jamenského huberta 19.9.2009, kde nás reprezentovali všichni členi klubu i postižená Michaela s bratrem.

V roce 2010 na hiporehabilitaci začala dojíždět i "Základní škola speciální Lanškroun" a další členové využívající hiporehabitaci. V létě šla Aja ze zdravotních problémů do důchodu, proto jsme pořídili poníka Oskara, který byl kupován především pro hiporehabilitaci a výcvik mladých jezdců. Na podzim roku 2010 jsme spolupracovali na pořádání II. Jamenského huberta, kde nás reprezentovali všichni členi klubu na Oskarovi i Aje a kde byla předvedena i klisnička Aventis. Klisna Aja byla zařazena v plemenné knize koní Kinských a byla předvedena na Národní přehlídce koní Kinských 23.10.2010.

V našem klubu se zabýváme přirozenou komunikací s koňmi a účastníme se seminářů přirozené komunikace, protože je to základ veškeré práce s koněm a hlavně dost důležitá součást bezpečnosti. Dále se věnujeme již zmíněné hiporehabilitaci, výcviku členů klubu a přípravě na veřejné soutěže a zkoušky základního výcviku jezdce. Na hiporehabilitaci k nám docházelo 9 dětí (Bystřec, Sobkovice, Dolní Čermná, Letohrad), Základní škola speciální Lanškroun, Rodinné centrum Lanškroun a od ledna 2012 Dětský domov Čermná, se kterým jsme spolupracovali ještě s canisterapií s fenkou Astou a Amálkou.

Naše práce byla sepsána a obhájena v bakalářské práci 2012.

V jezdeckém klubu byly i mladí jezdci z našeho okolí (Těchonín, Jablonné nad Orlicí, Letohrad, Verměřovice). Všichni členové trénovali a reprezentovali klub na veřejných jezdeckých akcích, kde sbírali i cenná umístění.

Na podzim 2011 jsme se opět podíleli na pořádání III. Jamenského huberta, kde naši členové postižení i zdraví získali mnoho ocenění a zařídili jsme doprovodný program v ukázce drezury. V říjnu byly předvedeny klisny Aja a Aventis na Národní přehlídce koní Kinských.

Na podzim 2012 složila klisna Aventis výkonnostní zkoušky a uspořádal se IV. ročník Jamenského huberta, kde nás reprezentovali všichni členi a některé děti z klubu připravili ukázku voltiže. Opět se klisna Aventis účastnila Národní přehlídky koní Kinských.

V roce 2013 jsme se účastnili mnoha soutěží a pořádali V. Jamenského huberta.

Rok 2014 pro nás nebyl moc štastný. Aventis musela na operaci šlach po úrazu z mládí. Na její místo dočasně přišla klisna Jelinda. Na našem kontě je několik úspěšných ročníků Jamenského huberta.

Naše práce byla sepsána a obhájena v diplomové práci 2014.

V roce 2015jsme se účastnili mnoha soutěží a pořádali VI. Jamenského huberta. Na naše konta přibyla cenná umístění.

V roce 2016jsme se účastnili mnoha soutěží a pořádali VII. Jamenského huberta. Vedoucí jezdeckého oddílu složila s klisnou Aventis zkoušky malého cvičitele jezdectví. Na podzim tohoto roku nás opustila klisna Jelinda a zázemí klubu se přestěhovalo do nového působiště v Damníkově.

V roce 2017 jsme se zabydleli v novém působišti, přijali jsme nové členy z blízkého okolí. Naše stádo činilo 3 koně - Aju (naše zakladatelka a důchodkyně), Avka (už také jako mladá důchodkyně) a Oskar (šampion dětských soutěží). V tomto roce nás opustila naše milováná Aja, která nám usla spokojená na letní pastvině v kruhu nejbližších. Netrvalo dlouho a naše stádo se rozrostlo o hucula Jacka, kterého jsme náhodou zachránili z nevhodných podmínek.


SOUČASTNOST

V roce 2018 se naše stádo dost změnilo. Z jara nás opustila Avka a Jack s Oskym získali novou kamarádku Carramelku, která je parťačkou nejstarší členky našeho klubu. Začátkem léta naše stádo doplnila Luna, která zaplnila obrovskou díru po naší odchované Avce. Jack začal sbírat zkušenosti pod sedlem i v zápřeži a začal se zapojovat do aktivit s mladými jezdci. Oskárek si díky Jackovi vysloužil důchod a spokojeně se pase na pastvinách.


Za přízeň a podporu děkujeme JK Padlý Kvítek

Nyní nabízíme hiporehabilitaci, procházky a výuku jízdy na koni. Můžeme Vám svést děti na oslavě narozenin, dětském dnu...

Ježdění se musí objednat buď osobně, emailem nebo telefonicky na telefonním čísle 728 201 625