JK Padlý kvítek

Rok 2013

7.12.2013 hobby agility - Ostrov u Chlumce nad Cidlinou

hobby agility - Ostrov u Chlumce nad Cidlinou

V brzkých ranních hodinách jsme se s blondýnkami vydali do hřebčína v Ostrově u Chlumce nad Cidlinou. Pořadatelé agilit byl spolek Gill Polo a naše kamarádka Šárka. Ráno jsme pomohly s prezencí a pak už jsme jen zapisovali výsledky ostatních. O holkách jsem ani nevěděla, chovali se vzorně. Konečně došla řada na nás, Asta ve svých 9 letech a po 6 leté pauze od skákání absolvovala dva běhy na snížené výšce. Oba běhy jsme dokončily s výsledkem diskvalifikováni. Asta skáče co vidí, i pásku od parkuru. Parkury byly záludné jak pro začátečníky, tak i pro nás pokročilé. V parkuru jsme si se vším krásně poradily, Asta sama vystřihla slamlom, až jsem se divila a odjížděli jsme šťastní, jak pěkně jsme to zvládli. Amálka byla jen jako pozorovatel :)

2.11.-3.11.2013 rozlučková všestrannost Pardubice

V pátek jsme se vydali do Pardubic. Ještě večer jsme šli obhlídnout drezurní obdélník a očuchat oplůtky. Večer jsme se ubytovali a odpočívali před závodním víkendem. V sobotu jsme startovali až po poledni. Před drezurou nám začalo lehce pršet. Písek v obdélníku byl hodně hluboký, takže jsme nožičky trochu utahaly, ale na naši 2 oficiální drezuru jsem byla spokojená. Samozřejně máme ještě hodně mezer, ale po letní pauze to bylo fajn. Parkur byl na trávě a i když mírně prchalo, tak nám to neklouzalo. Na 7 skoku jsme si udělaly chybku, protože Avka se rozhodla zakřížovata na 8 skoku jsem udělala chybu já. Celkové skóre 8 tr.b. Terení trať vypadala moc pěkně. Zprvu jsme měly problém odstartovat. Po prvním skoku jsme se rozběhly a šlo to. Třetí proutku jsme skákali z křižování a na 4 jsme hnedka zapoměli nožičky, ale pka už se nám krosilo dobře a Avča bezpečně skákala. Nakonec jsme měly za čas, protože jsme se zdržely po kolizi u zdi a trochu ve voračce. Dokončili jsme na krásném 22. místě, což nás na první military moc těší.

všestrannost Pardubice

20.10.2013 jezdecké hry JK Orličky versus JK Padlý kvítek

Nedělní odpoledne bylo krásně slunečné. Sešli jsme se na jízdárně v Orličkách, kde mladší členi změřili své síly v jízdě zručnosti v kroku, v klusu a v parkuru. Nakonec jsme se zapojili všichni v kategorii dospělí. Celé odpoledne se vydařilo, všichni si vyzkoušeli co umí a nakonec byli všichni odměněni. Za nás se zúčastnili starší jezdci (Lucka, Katka, Kristýna a Kája) s Avkou. Aby toho Avka neměla málo, tak jsme si zatrénovali pod vedením p. Siatkové. Děkujeme za pěkný závěr sezony.

Jezdecké hry Orličky

19.10.2013 hubertova jízda Fitmin

Fitminský hubert byl úp.lně odlišný od ostatních... Stužku jsme dostali už při prezenci a když dorazil master, tak se vyrazilo. Zpočátku to bylo dosti rychlé, postupně se to uklidňovalo. Konec vyjídky jsme si udělali s Verčou z Vlčkovic a Katkou Frankovou vlastní. Měli jsme malé zpestření, ale určitě příjemnější a klidnější závěr. Na louce u Fitminu byly ke skočení přírodní skoky. Avka je všechny překonala bez problémů a pak jsme se vydali domů.

. hubert Fitmin

28.9.2013 - V. Jamenský hubert

Za členy JK Padlý kvítek musím říci, že se hubert víc než jen vyvedl. I naši nejmladší jezdci si mohly vyzkoušet svoje jezdecké umění a zúčastnit se ve všech soutěžích. Více o celém hubertu a fotografie najdete v sekci Aktivity - hubert.

V. Jamenský hubert

14.9.2013 Jezdecké hry Suchá

Sobota byla zamračená a deštivá, ale v Suché to v hale žilo. V první jízdě zručnosti bylo 33 soutěžících a holky s Oskarem získali pěkná uméstění. V druhé souitěži bylo 31 dvojic a byla stížená kombinací úkolů a skoků. Lucka obsadila 5. místo a Katka byla penalizovaná za chybku a umístila se v první třetině. Poslední soutěží pro holky byl parkur 40 cm. Lucka přešla základní parkur s jednou chybkou a katka postoupila do rozeskakování, které absolvovala čistě. Poslední závody holek a Oskárka doapdly výborně a můžeme začít trénovat na další sezonu již s Avkou.

Suchá

7.-8.9.2013 Koně v akci - Koně všem

V pátek 6.9. jsme se vydali do Pardubic. Všude se připravovali statní, velcí a nádherní koně. Oskárka jsme ubytovali ve výběhu a seznámili se s programem. V sobotu to všechno vypuklo nástupem všech účastníků. Na nástupu Oskar ukazoval svoji krásu, sílu a temperament. Po předvedení jsme se vydali na jezdecké hry na pískové kolbiště. Lucka, Katka a Týna soutěžili ve všech disciplínách. Během dne měli ukázku horsemanshipu, která se jim skvěle povedla. Odpoledne jsme strávili u hlavního programu a večer odpočinkem. Neděle byla obdobná, dopoledne soutěže a ukázka horsemanshipu. Po hlavním programu bylo vyhlášení nejkrásnějšího koně výstavy, pro kterého mohli diváci hlasovat během dvou dnů. Na 1. místě se umístil plnokrevnbý, půlroční hřeběček. Na 2. místě náš Oskar a na 3. místě argentinský polo kůň Hijo. Na závěr celého dne byli plánovány dostihy všech možných plemen. Do dostihu poníků nastoupil i Oskart s Jásenskou Veronikou. Po startu ze špatné pozice vybojoval druhou příčku, kterou udržel až do cíle. Po těchto dvou náročných dnech už neměl dostatek sil dotáhnout první poničku. My jsme na naši účast a počínání našeho Oskárka v Pardubicích velmi pyšní.

Pardubice - Koně v akci

18.8.2013 Klokan Open Air

Za jednoho krásného odpoledne jsme se s Oskarem a psiskama vydali na Klokan Open Air do Lanškrouna. Celé odpoledne jsme vozili malé děti, nad hlavou nám poletovali letadélka, do toho nám zpívala maďarka při hře na loutnu a Asta s Amčou pobýhali po areálu ma mazlili se kde s kým...Opravdu krásný a vydařený den.

Klokan Open Air

Jezdecké soustředění mladých jezdců

V srpnu jsme se sešli s našimi mladými nadějemi a týden jsme se věnovali přípravám na podzimní závody. Během týdne jsme naskákali s Oskym až 70 cm, procvičili a sestavili ukázku na pardubickou výstavu a udělali letní úklid a udržbu jezdeckých věcí.

Soustředění

2.-4.8.2013 - všestrannost Kolesa

Do koles jsme se vydali jen v sobotu na crosy. Přijeli jsme na zlatý hřeb dne - na Zlatou podkovu, MČR družstev. K vidění bylo mnoho chyb, úspěčně zdolaných překážek i pádů. Po delší polední přestávce z důvodu velkých veder se rozběhla Soutěž nadějí. Cros byl příjuemně postavený a koně překážky zdolávaly bez větších problémů. Pro nás pěkně vydařený den.

Soutěž nadějí

20.7.2013 Janovské derby

Janovské derby jsme nedokončily. Obtížnost na stupeň ZL prověřila naše nedostatky. Nicméně jsme si pěkně zaskákaly a získaly další zkušenosti.

Janovské derby

jezdecký tábor 2013

Tábor nám začal za slunečného a chladnějšího počasí. S dětmi jsme jezdili na Oskarovi, Avce i na voze s Oskárkem. Jako táborový hry jsme tvořili zvířátka ze sena, prázdninový kalendář dobrých skutků a plakát našeho táborového týmu.

táborová táborová

trénink Loštice

Za jednoho chladného rána jsme vyrazili do Loštic. V Lošticích jsme si prošli pár profilů, seskok a výskok do vody a schody. Avka pěkně tahala na skoky a krásně jsme si zaskákali.

6.7.2013 - parkury Červená Voda

První parkur byl hobby. Prohlídka na koních, pak opracování a rozeskákání a šlo se na to. V prvním parkuru šla Avka krásně. První skok byl mírně z kopce, tak jsme poprvé skákala s ramenem zpátky, na druhý skok nám na krátkou zdálenost nevyšel krok a bylo to moje bidlo. Dál jsme pokračovali i přes 4 cvalové, které jsme tentokrát zvládli. Další chybu jsme inkasovali nepozorností Avky. Parkur jsme ale absolvovali v tempu a lehce. Druhý parkur byl již oficiální Z. V parkuru jsme skončili 3 odmítnutím. Největšé problém nám udělalo sluníčko,30 stupňů ve stínu, únava a dvojskok na dva cvalové.

Červená voda

30.6.2013 - parkur a drezura Rudná pod Pradědem

Do Rudné jsme dorazili zavčasu. Připravili jsme se na drezuru. Avka po všem koukala, opracoviště bylo tůze malinkaté. V drezuře nekoukala po oplůtkách, nechala se pěkně vodit kolem oplůtků a na první drezuru jsem byla nadmíru spokojená. Podařilo se nám pěkně prodloužit cval i klus, vzít zpět, vykroužit kruhy a zvládnout veškeré pobídky napoprvé. Přesnost v naší drezuře nebyla vůbec, ale i tak jsme obsadili zadní pozice startovního pole a máme 5. místo. Po drezuře jsme Avku ustájili ve venkovním boxu před opráckem, kde klidně odpočívala.

Jako druhou soutěž jsme měli po delší pauze parkur 85/95cm. Prohlídka byla na koních, tak jsem si alespoň pěkně opracovala na velkém prostoru. Parkur byl postivě nastavěn a my jsme ho absolvovali s 4 tr. body na distanci na 4 cvalové, kde dělala většina nezkušenýcha kratších koní chybu a s trestným bodem za čas. Nakonec jsme obsadili 17. místo.

Rudná pod Pradědem

22.6.2013 - dětské jezdecké hry Suchá u Litomyšle

Po příjezdu na Suchou a nasedlání, jsme sklidili úžasný obdiv našeho Oskárka. Všem se moc líbil a po všech disciplínách, kde se předvedl jako profík, se líbil ještě více. Náš klub reprezentovalo celkem 8 členů ve dou soutěžích. V každé soutěži byla velká konkurence, neboť se účastnili i děti na velkých koních a většina jezdců bez vodičů. My jsme závody pojali jako zkouška jet samostatně v soutěži.

V jízdě zručnosti jsme měli celkem 6 členů. Děcka plnili 13 úkolů. My jsme jako jediní jeli pomalejším tempem, ale jezdkyně si Oskara řídili zcela sami a všichni nasbírali plný počet bodů. V poli bylo 29 startujících.

ekipa JK Padlý kvítek

V jízdě zručnosti se skoky nás s Oskarem reprezentovali dvě jezdkyně. Z celkového počtu 21 startujících jsme se ocitli v poli umístěných.

ekipa JK Padlý kvítek

VŠEM UMÍSTĚNÝM GRATULUJI A VĚŘÍM, ŽE SE NÁM TYTO NÁDHERNÉ VÝSLEDKY A SKVĚLÉ ZÁŽITKY PODAŘÍ ZOPAKOVAT!

15.6.2013 - parkury Lanškroun

Slunčný den jsme strávili v Lanškrouně. V prvním parkuru 80 cm jsme inkasovali 6 tr. b. Za chybu jsem zodpovídala já a za 2 trestné body za čas Avka svým "nadšením" cválat. V druhém parkuru 90/100 cm jsme inkasovali 4 chyby. Avka už krásně cválala a vůbec jí nevadily barevné doplňky u skoků. Nakonec jsme se zúčastnili jízdy zručnosti. Já jako předskokan jsem se umístila na 3. místě. Pak nás reprezantovala Lucka Vašátková na Avce a spolu tak obsadili krásné 5. místo.

Obrovská spokojenost!

Lucka a Avka parkur 90/100cm

8.6.2013 - Formanský den Bystřec

Za krásného slunečného poledne jsme vyrazily do Bystřece. V plném proudu probíhaly závody formanů. Bylo se na co dívat, tak jsme čekaly a koukaly. Když už se blížil konec a čekala i nás skoková a zručnostní jízda přihnala se bouřka. Schovaní pod stromem jsme úžasně promokly, pořadatelé naše soutěže zrušily, protože louka byla jendo kluziště a jely jsme domů. Tak jsme se alespoň podívaly mezi koně a udělaly pěknou vyjížďku.

Formanský den

6.6.2013 - parkury Suchá u Litomyšle

Na závody do Suché jsme vyrazily v poklidu ráno, když jsme dojely, zjistily jsme, že skokový pohár je již v plném proudu. Přesto jsme měli dostatek času do startu. Na opracovišti a všude okolo jen romady kaluží a mokrého hlubokého písku. Avča byla nějaká odpočatá a na oprácku mi občas vzala ruku, jak se těšila na skoky. Po prvních křížcích se docela srovnala a už nám to spolu šlo. K tomu nám napomohlo ubývající startovní pole, kdy se opracoviště vyprazdňovalo. Do parkuru jsme nastupovali jako poslední dvojice. Nájezd na pvní překážku byl dobrý, ale po ní si Avka usmyslela, že se prostě pořítíme dál. Nicméně blízkost druhého oxeru byla veliká. Tak jsme obětovaly dvě odmítnutí a před nájezdem jsem si udělala kruh, abych si Avku srovnala. Oxer vztekle rozkopla, ale pak se nám dařilo pokračovat v rozumném tempu až po překážku číslo 6. Tento oxer byl ze stříšek a dvou bidel, před ním kaluž a pro nás ne úplně šťastný dlouhý rovný nájezd. Na světě bylo třetí odmítnutí a vyloučení ze soutěže na předposlední překážce. Z parkuru jsme nemusely spěchat, tak jsme si další dvě překážky očuchali a šly jsme se balit domů.

Můj vyděšený výraz na jedinné fotografii mluví za vše - 50 cm rezerva nad metrovým oxerem.

Litomyšl

19.5.2013 - Radkova Lhota - všestrannost

Brzo ráno jsme se zbalily a vyrazily do Radkovy Lhoty u Přerova. Dlouhou cestu jsme zvládly bez problémů. Dojely jsme na louku plnou krosových skoků. Začalo to přípravou obdélníku, pak seznamem startujících a možností nahlédnout před soutěží do obdélníku. Než jsem vjela do obdélníku, zůstala jsem v soutěži sama. Drezura byla vydařená, na to jak se nám na obdélníku doposud moc nedařilo. V parkuru se nám dařilo s jednou chybkou. Měla jsme z obojího velmi dobrý pocit, Avka plynule cválala dopředu a jen mírnou nepozorností a špatným odskokem u nevýrazného skoku ukopla. Následovala přestávka, kdy odpočívala jako profík vklidu. Kros byl zajímavý. Prohlídku jsme si udělala v rámci opracování na kolbišti. Cvičný skok jsme absolvovaly za Janšou s Raymondem. Po startu jsme cválaly k prvnímu a následně i k druhému skoku. Po druhém skoku jsme nějak zabrkly a Avka mě stáhla na krk. Jelikož se jí vůbec nechtělo z klusu zastavit, pustila jsme se a naše soutěž tím byla ukončena. Po závodech jsme se šly do krosu podívat znova, skočily jsme si smolnou dvojku a šly jme se ještě podívat na díru. Nejprve výskok a pak dva seskoky uplně precizně, i když to pro mne byl největší bubák celého krosu. Pak jsme unaveni odjížděly domů s cennými zkušennostmi.

Radkova Lhota

11.5.2013 - parkury Suchá u Litomyšle

V sobotu za pršavého počasí jsme se vydali na Suchou. Pro nepříznivé počasí jsme se rozhodli absolvovat jen hoby parkur do 80cm. V parkuru než se Avka rozkoukala, minuli jsme první překážku - tribuna rozhodčích byla zajímavější. K další překážce bylo spousty metrů (mnohem více než u nás doma) a v hlubokém kalužatém písku se nám nechtělo cválat. Nickémě po časové penalizaci a odmítnutí jsme parkur dokončily bez shozené překážky. Mě náš první parkur potěšil.

Parkury Suchá

4.5.2013 - drezurní soustředění

V sobotu jsme se vydali do Jaroměře na drezurní soustředění s p. Tvarůžkem. Jízdárna byla jeden velký rybník. Soustředění byla zajímavé, každopádně jsme se projeli novým vozíkem a vyzkoušeli si pracovat na hlubokém písku s kalužemi.

soustředění

Máme vlastní přepravník po generální kontrole :)

Přepravník

leden 2013

Tak, už máme licence, předběžný program na jaro a začínáme se chystat na sezonu...

Nové číslo účtu!!!

Od roku 2013 máme nové číslo účtu, všem, kteří nás podpoří, velice děkujeme. 2600353810/2010

PF 2013

PF 2013

Návrat na aktuální novinky