JK Padlý kvítek

PF 2016

PF 2016

21.11.2015 kurzík ze země i sedla - Evžen Blecha :)

Nejprve jsme celý den mrzla při lekcích ostatních - aneb jak pracovat s mladým koněm nebo kam až se v práci dá jít. Večer proběhl teoretický seminář a diskuze nad danou problematikou. Druhý den jsme v mlze dorazili na místo určení. Byla ohromná zima, ale vyzkoušeli jsme si vše, co jsme požadovali.

1.11.2015 kurzík ze sedla :)

Kurz Damníkov

Vyrazili jsme do Damníkova na kurzík s Janou Tichou. Nejdříve mě poopravovala ze země a pak se šlo ze sedla. Myslím, že nám to docela šlo :)

31.10.2015 hubert Skuhrov

Hubert Skuhrov

Do skuhrova jsme vyrazili za chladného rána, vyjeli jsme do okolí na klidnější, přesto živou vyjížďku. Pak následoval skok Halali, kde nám to uniklo jen o kousek. V odpoledních soutěžích jsme vyzkoušeli trail, kde se Avka pěkně ukázala, přešla sešlapané pet láhve, ustoupila jne vedle klády, obrat na místě bez problémů, posunovací moctek, převezení pytle bylo těžší, ale zvládla to bravůrně a to vše semnou a s malou Katkou. Nakonec jsme vyzkoušeli záchranu, kdy jsem si za sebe naložila Katku a odejli jsme klusem nazpět.

24.10.2015 Jamenské posvícení

Posvícení

V chladném slunečném poledni jsme se sešli na horním konci obce. V pů 2 všechno vypuklo, šli jsme moooc pomalu, cikáni pálili ohně, pekaři prodávali pečivo, hudba hrála... Došli jsme k Tisu, kde proběhl soud kohouta Martina. S Avkou jsme dovezli rozsudek a po několika hodinách jsme šli unavení domů. Avka byla moc hodná a šikovná, udělala mi obrovskou radost.

10.10.2015 hobby Šumperk

Cros Šumperk

Včera byl super den, ve tsředu jsem se rozhodla si jít zaskákat... vyrazili jsme do Šumperka.

Parkur byl pěkný, Avka dostala chuť a tak jsme šli na to. Na jedničce a dvojce byla nepozorná, pak se zasnažila, ale zastrašila nás 5 - oxer, překonán, ale 6 na řadě byl další oxer. Nechali jsme si 6 sundat a jeli jsme dál - další 4 skoky včetně 2 oxerů překonány moc pěkně. - sice vyloučení, ale s překonáním 4 oxerů. Po porblémech od jara super výkon.

V crose se námd dařilo... pomalejší skok do jámy, ale seskočila bez řečí, potom pomalý a nedůsledý nájezd na zeď a jedna chybka. Na závěr nám docházely síly a to nás stálo poslední plůtek předsypaný pískem, což se nám nelíbilo. Přesto jsme odjeli s výborným pocitem po smolném návratu na jaře skvělé :)

3.10.2015 hubert Fitmin

Hubert Fitmin

Na Huberta do Žamberka jsme vyrazili po kopytě z Písečné. Okolí se změnilo od dob, kdy jsem tam byla, ale ztrefili jsme a ten pohled... Na huberta s námi vyrazila i Jelča, odjeli jsme poklidnější vyjížďku na bezudidlovkách. Pak si koníci odfrkli a vyrazili jsme na parkur. Na Parkuru se umístila Lucka i Verča. V jízdě zrčnosti nás reprezentovala Lucka a Katka.

 • 1.místo parkur 80 cm - Lucie Vašátková a Aventis
 • 7.místo parkur 80 cm - Veronika Jásenská a Aventis
 • .místo jízda zručnosti - Lucie Vašátková a Aventis
 • .místo jízda zručnosti - Katka Maixnerová a Aventis
 • 26.9.2015 VII. Jamenský hubert

  VII. Jamenský hubert

  článek na "hubert"

 • 3.místo parkur 60 cm - Veronika Jásenská a Aventis
 • 5.místo parkur 60 cm - Lucie Vašátková a Aventis
 • 5.místo parkur 80 cm - Veronika Jásenská a Aventis
 • 8.místo parkur 80 cm - Lucka Vašátková a Aventis
 • 3.místo jízda zručnosti děti s vodičem - Nikolka Dostálková a Oskar
 • 4.místo jízda zručnosti - Lenka Šilhová a Jelinda
 • 6.místo jízda zručnosti - Nikola Simonová a Oskar
 • 7.místo jízda zručnosti - Adélka Bárnetová a Oskar
 • 11.místo jízda zručnosti - Verunka Hamplová a Oskar
 • 12.místo jízda zručnosti - Anežka Vašíčková a Oskar
 • 13.místo jízda zručnosti - Bára Bárnetová a Oskar
 • 1.místo jízda zručnosti - Veronika Jásenská a Aventis
 • 3.místo jízda zručnosti - Katka Holá a Oskar
 • 4.místo jízda zručnosti - Lucka Vašátková a Aventis
 • 8.místo jízda zručnosti - Luboš Lerch a Aventis
 • 1.místo jízda zručnosti klus - Veronika Jásenská a Aventis
 • 2.místo jízda zručnosti klus - Lucka Vašátková a Aventis
 • 7.místo jízda zručnosti klus - Luboš Lerch a Aventis
 • 9.místo jízda zručnosti klus - Katka Holá a Oskar
 • 8.8.2015 Radkova lhota

  Do Radkovy lhoty jsme opět vyráželi za parného počasí. Po oddechu po dlouhé cestě jsme se připravili do parkurů. Lucka s Avkou absolvovala parkur 60cm a obsadili krásnou první příčku. Následoval cros do 60cm, kde jsem Avce vyrobila jednu chybku a tak jsme obsadili 3. místo. Jako poslední soutěž jsme absolvovali duel na parkuru 80cm. Nakonec se nám vydařila jízda na jistotu a porazili jsme zkušeného matadora p. Foukala.

  Radkova Lhota

  25.7.2015 Klokan open air

  Klokan open air

  Již několikátý rok jsme dorazili na Klokana do Lanškrouna. Byl parný den, ale malých jezdců se našlo dostatek. Nakonec jsme odjížděli unavení a uchození po vydařeném odpoledni.

  18.7.2015 jezdecké hry Dolní Jelení

  Za horkého dne jsme odjeli do Dolního Jelení. Nejprve Avka absolvovala prá jízd zručnosti, kdy si své umění poprvé vyzkoušela Katka a Lenka. Následovali v největších vedrech parkury. Lucka s Avkou absolvovali čistý parkur velmi spokojeně. Verča aAvka udělali chybku na druhék skoku, ale parkur dokončili také spokojeně. Parkurové problémy překonány :)

  Katka Maixnerová

  11.7.2015 parkury a military

  Javornice

  Parkur nedokončen - opět naše problémy na parkurových skocích... Cros za jednu moji chybku :)

  6.-10.7.2015 jezdecké soustředění mladších jezdců

  jezdecké soustředění mladších jezdců

  K soustředění není asi co dodat - pěkné počasí, program nám taky vyšel, všichni jsme si to užili a již se těšíme na další ročník.

  2.7.2015 kurz práce ze země

  kurz s Janou

  Po velkých komplikacích jsme se konečně sešli u nás v Jamném. Avka i Oskar ukázali své pokroky po dlouhé zimní pauze, kdy jsme se s lektorkou Janou neviděli. Dostali jsme spoustu upozornění, rad a inspirace na další práci a již vymýšlíme, kdy a jak bude naše setkání pokračovat.

  6.6.2015 Formanský den Bystřec

  Formanský den

  V poledních hodinách jsme vyrazili do Bystrce. V plném proudu probíhali formanské jízdy a soutěže v tahu. Po dlouhém čekání a smažení se na sluníčku na nás konečně došla řada. Na nástupu byl Osky a Avka jak neřízená střela. Na řadu přišli jízdy zručnosti a parkury. Avka prokrosila jízdu zručnosti i parkur s nadšením. Pak jsme se unavení a spálení vydali domů.

  24.5.2015 Město dobrých andělů - Jablonné nad Orlicí

  Město Andělů

  Město dobrých andělů nás přivítalo chmurnějším počasím, ale nakonec se akce vyvedla. Povozili jsme mnoho zájemců (nejen dětí, ale i babičky a Českou Miss World 2015 Andreu Kalousovou). Zúčastnili jsme se dobročinného kilometru a medaili dostal i Oskar s Avkou.

  1.5.2015 Radkova lhota

  Do Radkovy lhoty jsme se vydali za deštivého dne. Připravovali jsme se na drezuru, podklad byl velmi kluzký, ale Avka šla skvěle. Následovala pauza a byl parkur. V parkuru šla pěkně, ale kurz jsme nedokončili. Po skokových problémech jsme si přeskákali asi 15 skoků a s dobrým pocitem ukončili soutěž. Nakonec jsme obsadili krásné 3. místo v drezuře stupně Z.

  19.4.2015 všestrannost Pardubice, všestrannost spřežení

  Pardubice

  Pardubické závody byly poněkud zmatené. Drezuru Avka po dlouhé pauze absolvovala krásně. Nástup do parkuru byl chaotický. Opracoviště malé a mnoho koní a nerudný rozhodčí. Po pádu na opracovišti, kdy jsme se s Avkou necitíli na další pokračování, jsme z bezpečnostních důvodů odstoupily. Sobotní den jsme si vybrali ve znamení dovolené. Avka zůstala na závodišti a my se vydali do Kladrub na Rudolfův pohár (všestrannost spřežení), a že na co bylo koukat.

  PF 2015

  Pf 2015

  Novinky roku 2014

  Novinky roku 2013

  Novinky roku 2012